BDP’li Baluken’den Bakan Yıldırım’a Soru Önergesi

google_kapandi_buyukBDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a, koruma tedbirleri kapsamında mahkemelerce erişime kapatılma kararı verilen internet sitelerini sordu.

Baluken, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde şu sorulara yanıt aradı:

“Koruma tedbirleri kapsamında mahkemelerce erişime kapatılma kararı verilen ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığınca erişimine son verilen internet sitesi sayısı nedir?

TİB tarafından erişimi sonlandırılmış olmasına rağmen ülke sınırları içerisinde internet kullanıcıları tarafından erişilen internet sitesi sayısı kaçtır?

Bakanlık olarak internet kullanımına karşı uygulanan yasakların kaldırılmasına yönelik yasa değişikliği planlarınız var mıdır?

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesinin 4 Ağustos 2011 tarih ve 2011/875 sayılı koruma tedbiri kapsamında erişime kapatılma kararı verilen internet sitesi sayısı kaçtır?

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinin 9 Nisan 2012 tarih ve 2012/3 sayılı koruma tedbiri kapsamında erişime kapatılma kararı verilen internet sitesi sayısı kaçtır?

İnternet erişimi kapatılan internet siteleri kaç tanedir? Bunların adres isimleri nelerdir?”

kaynak: http://www.haberler.com/bdp-li-baluken-den-bakan-yildirim-a-soru-4315842-haberi/

Yazar Hakkında