Bursa’da internet dolandırıcılığı iddiası

imagesBursa’nın Orhaneli ilçesi Tapu Müdürü A. P.’ın, sosyal paylaşım sitesindeki hesabı ele geçirilerek, para ve kontör dolandırıcılığı yapıldığı iddia edildi.

Alınan bilgiye göre, P.’ın yaklaşık 4 aydır kullanmadığı sosyal paylaşım sitesindeki hesabını ele geçiren kişi ya da kişiler, arkadaş listesindeki 400’den fazla kişiye mesaj gönderdi.
Mesajı okuyanlardan bazıları, televizyonda bir yarışma programına katılacağını bildirerek yardım isteyen kişinin A. P. olduğunu düşünerek, iletideki banka hesabı ile telefon numaralarına, para ve kontör havale etti.
Bir arkadaşının, iki gün sonra kendisini telefonla araması sonucu durumdan haberdar olan P., Orhaneli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
P., gazetecilere yaptığı açıklamada, sosyal paylaşım sitesindeki hesabına, işlerinin yoğunluğundan dolayı yaklaşık 4 aydır girmediğini belirtti.
Dolandırıcı ya da dolandırıcıların kısa sürede yakalanmasını temenni eden P., “Yetkililere sesleniyorum. Çok kişinin canı yanmadan ya bu gibi siteleri güvence altına alsınlar ya da kapatsınlar” ifadesini kullandı.

kaynak: http://www.haber7.com/genel-olaylar/haber/1013465-bursada-internet-dolandiriciligi-iddiasi

Yazar Hakkında