Defterdarlık Personeline Bilişim Suçları Anlatıldı

defterdarlik-personeline-bilisim-suclari-anla-4518988_oKayseri Emniyet Müdürlüğü, İl Defterdarlığı’ndan gelen talep üzerine çalışanlarına bilişim suçları ile ilgili bilgiler aktardı.

 

 

Kayseri Emniyet Müdürlüğü, İl Defterdarlığı’ndan gelen talep üzerine çalışanlarına bilişim suçları ile ilgili bilgiler aktardı. Personele güvenli internet ve internet kullanımı hakkında da bilgiler anlatıldı.

Bilişim sistemlerinin hızla gelişmesi ve insan hayatını kolaylaştırması kullanıcı sayısını her geçen gün artıyor. Bu sistemlerin kullanıcı sayısının artması, dünyanın her yerinden erişim imkanı sağlayan interneti suç işlemek amacıyla kullanarak insanlara ve kurumlara telafisi olmayan mağduriyetler yaşatmayı hedefleyen suçluların ilgi odağı haline geldi.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, öncelikli hedeflerinden birisi olan siber suçların işlenmeden önlenmesi ve bu alanda işlenen suçlar hakkında toplumun farkındalık seviyesinin en üst düzeye ulaşması için çalışma başlattı.

Müdürlüğün, bu amaç doğrultusunda gerçekleştirilmekte olan ‘Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Yönelik Bilişim Suçlarından Korunma Seminerleri’ projesi kapsamında Kayseri İl Defterdarlığı’nın talebi üzerine program düzenledi. İl Defterdarlığı toplantı salonunda defterdarlık personeline ‘Güvenli Bilgisayar ve İnternet Kullanımı’ konulu seminer verildi. Bilişim suçları anlatıldı.

Seminerde internet kullanımı, internette karşımıza çıkabilecek tehlikeler, siber suçlar, ebeveynlere ve yetişkinlere düşen görevler, alınması gereken tedbirler ve zararlı yazılımlar hakkında bilgi verildi. Verilen bilgiler videolar ile örneklendirilmiş ve eğitici broşürler dağıtıldı.

kaynak: http://www.haberler.com/defterdarlik-personeline-bilisim-suclari-anlatildi-4518988-haberi/

Yazar Hakkında