‘Hack’tivistler bu kez Apple’ı vurdu

CIA ve FBI dahil pek çok kurumu hackleyen siber-eylemciler grubu bu kez Apple’ı hedef aldı.


CIA, FBI ve ABD Senatosu gibi kurumların bilgisayar sistemlerini hackleyen protest korsan grubu LulzSec’in dağıldıktan sonra bir araya gelen bazı üyeleri, Apple’ın sistemlerindeki açıkları ortaya çıkarmak için saldırı düzenledi.
Dün Twitter’da bir açıklama yayımlayan grup, Apple Inc. firmasının sunucularına girdiklerini ve az sayıda da olsa bazı kullanıcıların kişisel bilgileriyle şifrelerini ele geçirdiklerini duyurdr. Grup bu bilgileri kısa süre sonra internete koydu.
Açıklamada “Gördüğünüz gibi Apple’da da güvenlik açısından kolay hedef olabilir. Ama merak etmeyin, şu sıralar başka işlerle daha meşgulüz” denildi.
Kendilerine AntiSec diyen grup, geçtiğimiz hafta “misyonumuz tamamlandı, artık dağılıyoruz” açıklamasıyla kendini lağveden LulzSec’in bazı üyeleri tarafından oluşturulduğu sanılıyor.
LulzSec sıklıkla insan hakları ve ifade özgürlüğüne aykırı hareket eden özel ve kamu kuruluşlarının sistemlerine sembolik saldırılar düzenleyen uluslararası Anonymous hacktivistler grubuyla birlikte hareket ediyordu.

Yazar Hakkında