Hırsızlar Facebookla yakalandı

45864Artvin´in Borçka ilçesinde 6 adet oksijen tüpü çalan hırsızları jandarma ekipleri facebook yardımıyla yakaladı.

orçka Barajı gölü üzerinde kafes balıkçılığı yapan A.M.K. jandarma ekiplerine müracaat ederek işyerinden 6 adet oksijen tüpünün çalındığı ihbar etti.
Bunun üzerine bölgede çalışma başlatan jandarma ekipleri, ilçe sanayi sitesinde hurdacılık yapan Z.T ifadesine başvurdu.
Hurdacı Z.T, daha önce tanımadığı şahısların 6 adet oksijen tüpünü ön tamponu kırık olan bir otomobille işyerine getirildiğini söyledi.

B
Bunun üzerine jandarma ekipleri söz konusu araç üzerinde yaptığı çalışmalar neticesinde aracın Borçka ilçesinde maddi hasarlı trafik kazasına karışan M.U´ya ait olduğunu tespit etti.
Araştırmayı daha da genişleten jandarma ekipleri ardından sosyal paylaşım sitesi olan facebook üzerinden aracın sahibinin fotoğraflarına ulaştı.
Jandarma ekipleri fotoğrafları hurdacı Z.T´ye göstererek, tüpleri kendisine getiren kişinin fotoğraftaki M.U´yu teşhis etti.
Ardından ekipler, olayla ilgili olarak ilçe merkezinde yaptığı aramalarda hırsızlık zanlısı olarak M.U ile olaya karışan E.U ile Ö.T´yi kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı.

Olayla ilgili jandarmada ifadeleri alınan bu kişiler, cumhuriyet savcısının talimatı üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

kaynak: http://www.08haber.com/haberGoster.php?hid=8364

Yazar Hakkında