İngiliz polisi işini buluta taşıyor

İngiliz Polis Teşkilatı bilişim alt yapısında büyük oranda maliyet avantajı sağlamak için bulut bilişim teknolojisinden yararlanacak.

İngiliz Polis Teşkilatı, bilişim alt yapısında bulut bilişim teknolojisinden faydalanmak üzere kapsamlı bir değişikliğe gidiyor. Emniyet müdürlüklerinin veri tabanlarındaki hassasiyet göz önüne alındığında, aslında durum biraz zor görünüyor. Çünkü bulut bilişimde kullanıcılar veri merkezi oluşturmak yerine, dünyanın herhangi bir bölgesindeki veri merkezini kullanıyor. Veri merkezinin doğrudan polis denetiminde olmaması da çelişkiyi doğuran asıl neden olarak görünüyor. Fakat IT masraflarında büyük oranda tasarruf yapmak için İngiliz Polis Teşkilatı bulut bilişime büyük oranda geçmeyi planlıyor.
Şimdilerde teşkilat devriye, operasyon, kaza ve soruşturmaların yönetimi, delil ve adli tıp yönetimi ve bilgi toplamak için farklı arayüz sistemlerini bulut bilişimle nasıl çalıştıracağını planlıyor. Proje devam ederse, teşkilat bulut bilişimin önde gelen müşterilerinden biri olabilir.
Stratejik Bulut Programı kapsamında polis teşkilatına ait sistemler, bilgi yönetimi, risk yönetimi, bilgi paylaşımı ve işletme zekâsı analitik araçları ile desteklenecek. Teşkilat sisteme geçtikten sonra, kabul edilen standartlarda ve ölçülerde, güvenlikten taviz vermeden tasarruflu fiyatlarla yüksek kaliteli bir bulut hizmeti kullanmayı amaçlıyor.

kaynak: http://www.bilgicagi.com/Yazilar/7112-ingiliz_polisi_isini_buluta_tasiyor.aspx

Yazar Hakkında