İnternet Medyası Derneği’nde Seçim Yapıldı

60800392_imdTürkiye’deki haber portalı yöneticilerinin oluşturduğu İnternet Medyası Derneği, yeni yönetimini belirledi. Çekişmeli geçen kurula ait özel röportajların yer aldığı video, bu haberde.

Değişen medyanın yeni yüzü olan internet sitelerinin sorunlarını çözmek ve olması gerektiği konuma getirmek için çaba sarf eden İnternet Medyası Derneği, 25 Nisan 2012’de TTNET Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen çekişmeli kurul toplantısı ile yeni yönetimini belirledi.

Geçen seçimde “Bir daha aday olmayacağım” demesine rağmen yeniden aday olarak oyların büyük kısmını toplayan ve 3 yıl daha İnternet Medyası Derneği’nin yeni başkanı olacak Hadi Özışık, dernek yönetim kuruluna seçilen Haberler.com Genel Müdürü Ekrem Teymur ve yönetimi eleştiren Yazete.com Kurucusu Adnan Erdoğan’ın görüşlerine bu videoda yer verdik.
En büyükler dernekte yok
Ağırlıklı olarak haber portallarının yer aldığı, Hurriyet.com.tr, Milliyet.com.tr, Mynet.com gibi istatistikleri yüksek haber sitelerinin bulunmadığı yapı, devletin resmi organları tarafından muhatap alınıyor.
İnternet gazetecilerinin sarı basın kartına sahip olması gibi önemli gündem maddelerini resmi organlara taşıyan dernek, bugüne kadar amacına ulaşmış değil.
Basın açıklaması yapılmıyor
Üyelerin tamamına bakıldığında Türkiye’de gündem oluşturacak kadar hacme sahip olmasına rağmen derneğin Türkiye’deki internet sektörünü ilgilendiren konularda herhangi bir açıklama yapmaması da alınan eleştiriler arasında bulunuyor.

kaynak: http://shiftdelete.net/internet-medyasi-derneginde-secim-yapildi-44369.html

Yazar Hakkında