İzmir Urla’da internet bağımlılığı, güvenli internet ve bilişim suçları hakkında sunum yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve İzmir Valiliği ortaklığında düzenlenen güvenli internet kullanımı ve bilişim suçları hakkında farkındalık yaratma projesinin, öğretmenler için olan sunumu Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

İNTERNETİN YARARLARI VE ZARARLI KONULU SUNUM
Öğrenci, öğretmen ve velilere ayrı ayrı sunumlar yapan Urla Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmeni Fatma Nakışlı, Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlisi Faruk İbiş ve Cengiz Orman, şifre güvenliği, sosyal ağların kullanımı, internetteki güvenlik sorunları, online bankacılık, bilgisayar bağımlılığı gibi konularda bilgiler verip, çarpıcı örnekler sundular.

YALNIZCA ÇOCUKLAR BİLGİSAYAR BAĞIMLISI DEĞİL
Bilgisayar bağımlılığının yalnızca çocuklar için geçerli olmadığını, yetişkinler için de tehlikeli bir durum olduğunun ifade eden ve “bağımlı olmayın, hayattan kopmayın” sloganıyla verilen bir video gösteriminin ardından internet ortamında alınan şifrelerde dikkat edilmesi gereken unsurlar, siber zorbalık gibi konularda da detaylı bilgiler verildi.

Bu yıl 2’ncisi düzenlenen projenin, geçen yıl Urla’da ulaştığı öğrenci, öğretmen ve veli sayısının 3 bin civarında olduğu bildirildi.

kaynak: http://www.ensonhaber.com/bilisim-suclari-hakkinda-farkindalik-yaratma-2013-05-08.html

Yazar Hakkında