Kız çocuklarına ‘facebook’ tuzağı

Facebook üzerinden kız çocuklarına tuzak kurarak şantajla cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan zanlı için sadece iki olayda 37 yıl hapis cezası istendi.

Adana’nın merkez Çukurova İlçesi’nde 8 kız çocuğuna facebook üzerinden tuzak kurup çıplak görüntülerini çektikten sonra şantajla cinsel istismarda bulunan ve geçen Ocak ayında yakalanan Murat İ. İçin iki olayda 73 yıl hapis cezası istendi.

Cep telefonun hafıza kartında yapılan inceleme, kız çocuklarına ait çıplak görüntü ve fotoğrafların yanı sıra çocuk pornosu çıkan Murat İ., nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanmış, ifadesinde, suçlamayı reddederek, kız çocuklarının yalan beyanda bulunduğunu ileri sürmüştü.

‘CİNSEL İÇERİKLİ KONUŞMALARIMIZ OLDU’
Polise verdiği ifadesinde ise internette farklı isimle hesap açarak başkasına ait fotoğraf koyduğunu itiraf eden Murat İ., “Kızlarla yazışmalarımızda cinsel içerikli konuşmalarımız da oldu. Ancak çıplak fotoğraflarını ve görüntülerini istemedim” diye konuştu.

Farklı savcılar tarafından yürütülen soruşturma sonucunda, kızlardan E.G. ve M.K.’ya yönelik suçlamalarla ilgili iddianame hazırlandı. Farklı ağır ceza mahkemelerine gönderilen iddianamelerde şüpheli Murat İ.’nin ‘şantaj, çocuğun nitelikli cinsel istismarı, kişiler verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek veya yaymak, cebir tehdit veya hile kullanarak cinsel amaçlı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından toplam 73 yıla kadar hapsi istendi.

İddianameler kabul edilirse, sanık Murat İ.’nin yargılamasına 1 ve 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi ‘nde önümüzdeki günlerde başlanacak.

Diğer kız çocuklarına yönelik suçlamalarla ilgili soruşturmaların devam ettiği öğrenildi.

kaynak: http://www.radikal.com.tr/turkiye/kiz_cocuklarina_facebook_tuzagi-1132385

Yazar Hakkında