REKABET KURULU KARARLARI (3/SON): TURKCELL, VODAFONE VE BİLKOM, iPHONE 4’Ü FAHİŞ FİYATA SATMIYOR

Rekabet Kurulu, Turkcell, Vodafone ve Bilkom Bilişim Hizmetleri A.Ş.’nin anlaşarak Apple firması tarafından çıkarılan iPhone 4’ün yalnızca Turkcell ve Vodafone bayilerinde, taahhütlü olarak ve fahiş fiyatla satılmasına sebep oldukları iddiası üzerine yapılan inceleme sonucunda soruşturma açılmasına gerek olmadığına ve şikayetlerin reddine karar verdi. 



ANKARA (ANKA) – Rekabet Kurulu, Turkcell, Vodafone ve Bilkom Bilişim Hizmetleri A.Ş.’nin anlaşarak Apple firması tarafından çıkarılan iPhone 4’ün yalnızca Turkcell ve Vodafone bayilerinde, taahhütlü olarak ve fahiş fiyatla satılmasına sebep oldukları iddiası üzerine yapılan inceleme sonucunda, soruşturma açılmasına gerek olmadığına ve şikayetlerin reddine karar verdi.
Rekabet Kurulu (RK), 17 Ağustos tarihli Kurul kararlarını açıkladı. Buna göre; Kurul, Turkcell, Vodafone ve Bilkom’un anlaşarak iPhone 4 isimli ürünün yalnızca Turkcell ve Vodafone bayilerinde, taahhütlü olarak ve fahiş fiyatla satılmasına sebep oldukları iddiası üzerine yapılan inceleme sonucunda soruşturma açılmasına gerek olmadığına ve şikâyetlerin reddine karar verdi.
kaynak: http://www.haberx.com/rekabet_kurulu_kararlari_3son_turkcell_vodafone_ve_bilkom_iphone_4u_fahis_fiyata_satmiyor(17,n,10745788,540).aspx

Yazar Hakkında