Siber polis terfi etti

Emniyet bilişim suçları ile mücadelede daire başkanlığı pozisyonunda mücadelede edecek. Emniyetin 2010 yılı verilerine göre 2 bin 900 kişi bilişim yoluyla suç işlediği iddiasıyla gözaltına alındı.

Rakamların her yıl artması emniyeti yeni önlemler almaya itti. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı (KOM) bünyesinde mücadele edilen bilişim suçlarına artık Bilişim Suçları Daire Başkanlığı pozisyonunda karşı konulacak. Daha önce daha sınırlı sayıda personel ve KOM Daire’ye ayrılan bütçe ile mücadele edilen bilişim suçlarıyla artık daha geniş imkanlarla mücadele edilecek. 1. sınıf emniyet müdürü daire başkanlığının başına getirilecek.

İKİ BAKANLIK Çocuk Pornografisi Suçları, Bilişim Sistemlerine Karşı İşlenen Suçlar, Banka ve Kredi Kartı Dolandırıcılığı, İnteraktif Banka Dolandırıcılığı, İnternet Aracılığıyla Banka Dolandırıcılığı Şube Müdürlükleri kurulacak. Yeni kurulan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın bilişim suçlarında kol kola mücadele edecek. kaynak: http://www.sabah.com.tr/Gundem/2011/08/01/siber-polis-terfi-etti 

Yazar Hakkında