Yeni Medya Düzeni Konferansı biletleri satışta

Julian Assange ve Jimmy Wales gibi isimleri buluşturacak Yeni Medya Düzeni Konferansı’nın biletleri satışa çıktı.


İSTANBUL – Doğuş Yayın Grubu tarafından ilki geçen yıl düzenlenen, konuşmacıları ve katılımcılarıyla sektörde büyük heyecan yaratan Yeni Medya Düzeni Konferansı’nın ikincisi “Oyunda Kal” ana temasıyla 5 Ekim’de İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşecek. Konferansta bu yıl temel olarak; internetin bilginin demokratikleşme sürecine katkısı, eğlence ve iş dünyasında nasıl devrimler yaptığı ve değişimler yarattığı tartışılacak.
Yeni medyanın en sansasyonel isimlerinden, yayınladığı belgelerle dünyayı sarsan WikiLeaks sitesinin kurucusu Julian Assange ve kullanıcı kaynaklı içerik, ücretsiz bilgi paylaşımı ve sosyal medya deyince akla ilk gelen isim, Wikipedia’nın kurucusu Jimmy Wales konferansın ana konuşmacıları…
Konferansta ayrıca Türkiye’de ve dünyada başdöndürücü bir hızla büyüyen e-ticaret konusu tüm iş modelleriyle beraber irdelenecek.
DÜNYAYI SARSAN ADAM, JULIAN ASSANGE KONUŞUYOR Yayımladığı gizli belgelerle devletlerin ve şirketlerin şimşeklerini üzerine çeken, Wikileaks’in kurucusu Julian Assange, Wikileaks projesiyle medya tekeli, devlet ve kurumların medya üzerindeki baskısı, sansür gibi konuları tüm dünyaya tekrar sorgulattı, devletleri sarstı. İnternetin olanak verdiği bu yeni düzenle birlikte, gazeteciliğe yeni bir kimlik kazandırdı, halkın medyadan beklentilerini kökten değiştirdi, yükseltti.
Assange’ın video konferans ile katılacağı Yeni Medya Düzeni konferansında yapacağı konuşma ve vereceği mesajların büyük ses getireceğine şimdiden kesin gözüyle bakılıyor.
JIMMY WALES – BİLGİYE ULAŞMAK HERKESİN HAKKI Wikipedia’nın iki kurucusundan biri olan Jimmy Wales bunun yanında Wikipedia ve çeşitli wiki projelerini yöneten ve kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Wikimedia Vakfı’nın da kurucusu. Wales, konferansta sosyal medyanın gücünün iş dünyası tarafından nasıl kullanılması gerektiğine, şirketlerin değişen dünyaya nasıl adapte olabileceklerine dair bir konuşma yapacak.
Wales, öncülüğünü üstlendiği Wikipedia ile dünyanın en büyük, en kapsamlı ve ücretsiz ansiklopedisini herkesin bilgi ve katkısıyla yarattı. Bu noktada bilgiyi alma – edinme alışkanlığımızı sonsuza kadar değiştirdi. Bu değişimin iş dünyasına yansımaları konferansın konularından biri.
YENİ MEDYA DÜZENİ KONFERANSI’NDA ELE ALINACAK KONULAR Yeni Medya Düzeni 2010 katılımcıları; tabletlerin kültür tüketimine getirdiği farklılıkla yeni bir çağı başlattığını ve yakında bir yaşam biçimi halini alacağını, radyonun ve müzik paylaşımının geleceğini, dijital medyanın en önemli işlevinin demokrasiyi canlı tutmak olduğunu ve kurumların ve medyanın değişen dünyaya nasıl ayak uyduracağını, bu büyük devrimin ortasında fark yaratmanın nasıl mümkün olduğunu, internet fenomeni olmanın sırlarını işin duayenlerinden dinlediler.
Bu yıl ise internetin bilgi, eğlence ve iş dünyasında nasıl devrimler – değişimler yaptığı konuşulacak.
Bu yılki konferansın ana konuları:
• Bilginin demokratikleşmesi
• E-ticaret
• Sosyal medyanın gücü
• Online oyun endüstrisi
İnternet ve sosyal medya nereye doğru evriliyor? İş dünyası bu harekette kendini nasıl konumlandırmalı? Sosyal medya ve kullanıcı, içerik yaratma süreçlerini ve iş modellerini nasıl değiştiriyor?
E-ticaret ve kişiye özel alışveriş
İnternet, en temelde sınırları yok etti ve parayı dijitalize etti.
Hizmet ve ürünleriniz için pazarınız artık tüm dünya! Sanal sektörler, dijital paralar, kocaman bir pazar…
İnternet’in mümkün kıldığı bu gerçeklikte Alibaba.com’dan Brian Wong B2B, Hepsiburada.com’dan Aytuğ İğneli B2C e-ticaret modellerini anlatacaklar.
GEÇEN YIL KONFERANSTA Doğuş Yayın Grubu’nun 26 Ekim 2010 tarihinde ilkini düzenlediği Yeni Medya Düzeni Konferansı sektörde büyük heyecan yarattı. Ufuk açıcı bir toplantı olarak olarak nitelendirilen konferansa, başarıları ile dünyaya yön veren geleneksel ve yeni medyanın önde gelen isimleri konuk oldu.
1000’in üzerinde katılımcı tam gün süren konferansta Wired Genel Yayın Yönetmeni Chris Anderson, NY Times Başkanı Arthur Sulzberger JR, pazarlama gurusu Seth Godin, CBS Interactive Başkanı David Goodman, Young Turks kurucusu Cenk Uygur ve Facebook Uluslararası İş Geliştirme Başkanı Christian Hernandez gibi isimlerin sunumlarını dinledi, ve sorularına yanıt alma şansı yakaladı.
DYG Yeni Medya Düzeni Konferansı, gelişen teknolojik imkanlarla birlikte iletişimde ve pazarlamada hızla büyüyen ve büyümeye devam edecek olan dijital medyadaki gelişmeleri ve ileriye yönelik beklentileri tartışacak bir platform olma yolunda önemli bir adım attı.
Konferans yazılı, görsel ve dijital basında da geniş yer buldu.

Yazar Hakkında